Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Антенен усилвател за кабелна телевизия
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, до сервиза ми се намира офиса на една от водещите кабелни телевизии. Не и пиша името за да не звучи като реклама.С колегите от тази телевизия доста сме дъвкали тази тема.Ако ви интересуват някои параметри бих могъл да се консултирам и да пиша,като например :ниво на сигнала.съотношение сигнал шум и т. н. Все пак човек трябва да знае за какво плаща.Много се раздрънках. Добре ще бъде да си отворим тема в друг раздел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

При нас веднъж се обадихме за лош сигнал и додоха с един апарат да мерят нивото. И оправиха нещата, това беше преди 4-5 години. Длъжни са да усигурят нормален сигнал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KokoBOko
Гост





МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 21:22    Заглавие: Da ama ne Отговорете с цитат

toltec написа:
Най добре да отворим една тема по този въпрос . Много хора пишат неща които не са си изяснили напълно . Усилвателите за кабелна телевизия имат доста параметри и усилването не е най-важния . Личното ми мнение е че там където не достига ниво най добрия усилвател става с един MAR купен от Електрон . Дали сплитера е китайски , тайвански или Wizi не е от чак такова значение .Теорията е една и съща , само ферита е различен. Имам доста фабрични схеми на усилватели и ако трябва ще ги сканирам ( или ще ги дам на някой на хартия па той да го прави )Ако някой има желание да пише л.с.

Много си далеч от истината, тези МАР са толкова зле че си нямаш на идея , наи добрите са на филипс и моторола .
Дори сам да си го сглобиш ако малко разбираш , ще работи по добре . Laughing
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 21:31    Заглавие: Отговорете с цитат

За това ли си говорим - http://broadband.motorola.com/consumers/products/signal_booster/

50 лв минимум... не че е много, ама да е сигурно, че ще работи Smile
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 1:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм казал че MAR стават за магистрални усилватели .Разискваше се тема за домови , а за това са идеални . Ако говорим за хибридни модули BGY.... или MH ... това е съвсем друго ,но те са скъпи и използването им не е оправдано в случая. Не съм далеч от истината " вервай ми " . Бая усилватели съм направил , поправил , та дори в момента правя уреди за кабелни.Стоя си зад предложението за схеми на Wizi , Hirchman ,CanalPlus и др.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 8:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте преди години се занимавах с производство и проектиране на усилватели за кабелна телевизия и мога да ви разясня някой неща:

- магистралните кабелни усилватели са с невероятни изисквания там МАР изобщо е абсурд да се ползва (обикновено се използват хибридни схеми примерно като тези постнати по-горе --> цени около 50USD на чип). АЧХ и усилване на усилвателя се задаваха по цифров път......

- колкото до домашни усилватели има дори 15 децибелови с по три транзистора и доста успешно се използват за малки къщи с по 10 тина телевизора.

- Оня уред с който са идвали техниците на кабелната се нарича спектрален анализатор ---> по добрите усилватели имат атенюатор за изравняване на усливането за целия работен обхват --> с уреда се гледа нивото на каналите и с този атенюатор се регулира да е еднакво и на 100 и на 800 мегахерца.

По въпроса за кабели и сплитери и тапове когато са сухи качестовото на най -големите ментета и на най-марковите е горе долу едно така че дали сплитера струва 30 стотинки или 3 лева е все едно ---> важно е да се гледа как са направени дали при един дъжд няма да се намокрят и всичко да се прецака...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals